Obecnie wędkarze mają wiele możliwości, jeśli chodzi o dobór odpowiedniej przynęty do połowu. Rozwój technologii sprawił, że na rynku pojawiło się wiele innowacji, które ułatwiły życie wszystkim entuzjastom wędkowania spinningowego. Można powiedzieć, że w głównej mierze zmiany dotyczą popularnych woblerów, które przeszły ewolucję i na podstawie ich konstrukcji stworzono kolejną grupę przynęt, a mianowicie jerki. Zarówno jedne, jak i drugie produkty znajdziesz w naszym asortymencie.

Woblery i jerki

Woblery na szczupaka, bolenia, sandacza, suma, a także wiele innych ryb

Obecne w tej kategorii woblery to przynęty, które swoją kolorystyką oraz sposobem pracy przypominają małe zranione ryby, stanowiące główny pokarm drapieżników, takich jak sumy, okonie czy też szczupaki. Tradycyjne woblery na pstrąga lub na inne ryby posiadają w przedniej części ster, co pozwala nimi kierować i wpływać na charakter oraz głębokość pracy. To ostatnie kryterium ma odzwierciedlenie w naszym asortymencie, gdyż na stanie posiadamy modele o różnej głębokości pracy (pracujące płytko, głęboko lub bardzo głęboko). Aspekt ten przekłada się bezpośrednio na przeznaczenie i zastosowanie przynęt w zależności od tego, jaki gatunek ryby chcemy złowić. Z tego też względu możemy również wyróżnić woblery na szczupaka, suma czy też okonia.

Jerki, czyli specjalny rodzaj przynęty spinningowej

Jak już wspomnieliśmy, wraz z upływem czasu woblery przeszły konstrukcyjną metamorfozę, a mianowicie nie muszą posiadać sterów. Ich rola się jednak nie zmieniła - nadal są przynętami spinningowymi imitującymi małą zranioną rybę, które mają za zadanie przyciągnąć drapieżników w postaci np. Sumów czy też szczupaków. Jerki przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych i z miejsca stały się niezwykle popularne. Spora w tym zasługa ich stosunkowo prostej konstrukcji oraz barwnej palety kolorystycznej. Znajdujące się w naszym asortymencie jerki dostępne są w wielu rozmiarach, co ma wpływ również na ich masę. Niemniej, każda przynęta, którą mamy do zaproponowania, została zaprojektowana w taki sposób, by jak najbardziej imitować naturalny pokarm, czyli konającą rybę. Drapieżniki, takie jak szczupak, sandacz czy pstrąg uwielbiają bowiem żywić się jak najmniejszym kosztem sił. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami, znajdującymi się przy każdym z prezentowanych wabików.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kontakt:

Telefon: 509 954 008

Pn -Pt: 10:00 - 18:00

Zapraszamy na nasz

kanał YouTube

    • Kontakt
    • Jeśli masz jakiś problem lub nie jesteś pewien wyboru odpowiednich produktów z naszego asortymentu, nasi specjaliści z chęcią pomogą i odpowiedzą na każde nurtujące Cie pytanie! Skontaktuj się z nami:

    • Tel.: 509 954 008
    • E-mail: sklep@zadzior.pl
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium